"Zatrzymane chwile"

Młody twórca – Dawid Rycąbel - zrealizował film dokumentalny na podstawie scenariusza Małgorzaty Semeniuk o ludziach urodzonych na ziemiach wschodnich, którzy po II wojnie światowej osiedlili się na terenach gminy Pielgrzymka (woj. dolnośląskie). Bohaterowie wspominają całe swoje życie - młodość, wojnę, wysiedlenie, pobyt na zesłaniu i przyjazd na Dolny Śląsk. Każda historia jest niesamowita. Choć większość życia tych ludzi toczyła się w niezwykle trudnych i burzliwych czasach, to potrafili złapać swoje szczęśliwe chwile. Ich wspomnienia przepełnione są opowieściami o zabawie, miłości, rodzinie i o wartościach takich jak: Ojczyzna, dobro, praca i pasja, które warto zaszczepiać następnym pokoleniom.

Ten niezwykły film nosi tytuł „Zatrzymane chwile”. Wspomnienia zostały także spisane w książce wydanej pod tym samym tytułem.

Głównym sponsorem filmu i książki jest EPA Wind.

Poniżej zwiastun filmu. Pełną jego wersją, jak również wydawnictwem książkowym dysponuje Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pielgrzymce.

Pielgrzymka, lipiec 2012

XNie pokazuj tego powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.