Widoczni z EPA Wind - Wierzbnik

W grudniu 2011 r. w szkołach w Lipowej i Kolnicy oraz w przedszkolu w Wierzbniku, gm. Grodków, zakończyła się druga zorganizowana przez nas akcja edukacyjno-prewencyjna „Widoczni z EPA Wind”. Dzięki tej akcji uczniowie i przedszkolaki przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. W przedsięwzięcie bardzo aktywnie zaangażowała się również Komenda Powiatowa Policji w Brzegu.

W szkołach i przedszkolu zorganizowane zostały prezentacje, podczas których aspirant Dariusz Rosiński z KPP w Brzegu przypomniał dzieciom podstawowe zasady uczestnictwa w ruchu drogowym. Na koniec wszyscy uczniowie i przedszkolaki otrzymali opaski odblaskowe ufundowane przez EPA Wind, dzięki którym będą bardziej widoczni i bezpieczni na drodze.

Akcja rozpoczęła się jeszcze w listopadzie br., kiedy to ogłoszony został konkurs plastyczny na zaprezentowanie swojej drogi do szkoły, bądź przedstawienie wizji tej wymarzonej, najbardziej bezpiecznej. Autorom najlepszych prac wręczono nagrody.

- Dzieci muszą być świadomym uczestnikiem ruchu drogowego, a zatem muszą posiadać określoną wiedzę na ten temat. Właśnie dzięki takim spotkaniom przekazujemy ją dzieciom. Uważam, że tego typu akcje są bardzo cenne, warto je wspierać i w nich uczestniczyć - powiedział mł. asp. Dariusz Rosiński z KPP w Brzegu

- Właśnie poprzez konsekwentne przypominanie, utrwalanie wiedzy i zachowań możemy osiągnąć ważny dla nas cel, jakim jest bezpieczeństwo uczniów – stwierdził Witold Zaryczański, dyrektor szkoły w Lipowej. – Cieszymy się, że akcją objęta została nasza szkoła.

Wierzbnik, grudzień 2011

XNie pokazuj tego powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.