Bezpieczne wakacje z EPA Wind

Kończy się rok szkolny, zbliża się czas beztroski i zabawy.  W ramach akcji „Bezpieczne wakacje z EPA Wind” zorganizowaliśmy konkurs na hasło promujące bezpieczny wypoczynek. Udział w akcji wzięli uczniowie ze szkół w gminach Pielgrzymka, Kostomłoty, Malczyce (woj. dolnośląskie) oraz Olszanka i Grodków (woj. opolskie)

Najlepsze hasła znalazły się na plakatach, a ich autorzy zostali uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami. Ponadto w każdej ze szkół odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej. Zostały przeprowadzone pogadanki i prezentacje przypominające podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas podróży, zabawy i wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie, a także podczas prac polowych w gospodarstwie.

Wszyscy uczniowie uczestniczący w projekcie (ok. 3 tys. dzieci i młodzieży), otrzymali plastikowe karty ICE, a szkoły upominki związane z bezpieczeństwem przydatne w czasie szkolnych wycieczek i zawodów sportowych.

Gminy: Pielgrzymka, Kostomłoty, Malczyce, Olszanka, Grodków, maj - czerwiec 2012

 

XNie pokazuj tego powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.